Domowo

Komoda zamiast szafy – czy warto?

Twoja szafa zajmuje zbyt dużo miejsca? Zastanawiasz się czy zmienić ją na mniejszą? A może dobrym pomysłem będzie zakup komody? Zobacz jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

Pojemna szafa to niezbędny element każdego mieszkania. To miejsce, w którym przechowujemy ubrania, obuwie czy innego rodzaju części garderoby. Jest to praktyczny element wyposażenia. Niestety nie zawsze możemy zdecydować się na takie rozwiązanie. Może to wynikać z niewielkiego metrażu mieszkania czy innych czynników. Oczywiście istnieje alternatywa. W ostatnim czasie bardzo popularne stają się oryginalne komody, które mogą zastąpić szafę lub stać się pewnym dodatkiem.

Komoda zazwyczaj posiada kilka szuflad lub szafek, w których możemy umieścić ubrania oraz bieliznę. Obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele różnych wzorów, wielkości oraz kształtów, co pozwala nam dostosować mebel do pozostałych części wyposażenia. Ciekawie prezentują się również całe zestawy meblowe. Komoda sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie czy w przedpokoju. Urządzając mieszkanie warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Plusy komody

Największym plusem tego rodzaju mebla jest to, że zajmuje zazwyczaj znacznie mniej miejsca niż tradycyjna szafa. Komoda jest niewysoka i dzięki temu zyskujemy więcej miejsca. Na jej powierzchni możemy ustawić różnego rodzaju przedmioty, np. lampy, telewizor czy wszelkiego rodzaju dekoracje.

Kolejną zaletą komody jest to, że można dopasować ją do każdego rodzaju wnętrza. Idealnie sprawdza się w sypialni oraz w salonie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by umieścić ją w przedpokoju czy nawet w łazience. Wszystko oczywiście zależy od metrażu oraz wielkości mebla.

W ofercie Radius Centrum znajdują się między innymi meble do kuchni, jadalni czy salonu – zobacz więcej

Komoda to idealne rozwiązanie do niewielkiego mieszkania lub kawalerki. Niestety nie zawsze mamy możliwość umieszczenia w danym pomieszczeniu dużej szafy. Komoda zajmuje znacznie mniej miejsca, a poza tym pozwala zachować większą przestrzeń w mieszkaniu, dzięki czemu pomieszczenie może wydawać się nieco większe.

Nowoczesne komody to istotny element wyposażenia salonu. W tym miejscu mogą one służyć do przechowywania różnego rodzaju artykułów. To idealne miejsce na albumy rodzinne, płyty, książki czy obrusy.

Minusy komody

Minusem takiego rozwiązania jest to, że komoda nie posiada odpowiedniego miejsca na powieszenie odzieży. A na pewno znajdą się ubrania, które będziemy musieli umieścić na wieszakach. W komodzie najlepiej przetrzymywać bieliznę oraz różnego rodzaju ubrania, które nie wymagają przechowywania w pozycji wiszącej. Dlatego też komoda wydaje się być niewystarczającym meblem.

Jaki materiał?

Obecnie możemy znaleźć ogromny wybór materiałów, z których wykonane są komody. Najbardziej efektowne są oczywiście te wykonane z naturalnego drewna. Pasują niemal do każdego rodzaju wnętrz, charakteryzują się trwałością i pięknym wyglądem. Nieco tańszym rozwiązaniem są komody wykonane z płyt MDF, które również dobrze sprawdzają się w nowoczesnych sypialniach czy salonach.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *